Amelia Brodka - deskorolka na Olimpiadzie w Tokio 2020

Autor: amelia brodka, deskorolka na olimpiadzie 2021/06/10

DESKOROLKA NA OLIMPIADZIE W TOKIO 2020!

Amelia Brodka oficjalnie uzyskała kwalifikację w skateboardingu - nowej dyscyplinie olimpijskiej.

Pochodząca z Nowej Sarzyny na Podkarpaciu, Polka mieszka na co dzień w San Diego, gdzie ćwiczy jazdę na desce na znajdującym się obok jej domu skateparku.

Do USA przeprowadziła się z rodzicami, gdy była jeszcze dzieckiem, a jej tata dla żartów wziął udział w loterii wizowej... i ją wygrał!

Z jazdą na deskorolce jest związana od kiedy pamięta, a gdy okazało się, że w zawodach skateboardingu nie ma miejsca dla kobiet, postanowiła stworzyć autorski cykl imprez skierowany dla kobiet oraz Fundację Exposure Skate, którą stale rozwija.

Jak sama przyznaje nigdy nie jest za późno na naukę jazdy na deskorolce, co potwierdza fakit, iż jej najstarsza uczennica miała... 86 lat!


W 2017 roku zdobyła brązowy medal w Mistrzostwach Świata, a teraz będzie reprezentować Polskę w Igrzyskach Olimpiskich w Tokio 2020!

To przełomowy moment dla historii skateboardingu!

Promująca jazdę na deskorolce wśród kobiet - Amelia Brodka, w któej gronie znajomych znajduje się m.in. legenda światowej sceny skateboardingu - Tony Hawk, na igrzyskach będzie walczyć w konkurencji parkowej.

Gratulujemy i życzymy udanych przygotowań do zawodów!  

 

Amelia Brodka fot. Dan Sparagna

źródło: www.facebook.com/amelia.brodka

Poprzedni artykuł Następny artykuł
 • 10 the best skateparks in Poland you need to visit before you die 10 the best skateparks in Poland you need to visit before you die

  Lista skateparków stale się wydłuża, na tego typu obiekty decyduje się coraz więcej miast. Na które z nich powinieneś wpaść obowiązkowo? Mamy dla Ciebie listę 10 najlepszych!

  Autor: skatepark, the best skateparks in poland, top 10 2022/02/10 Czytaj dalej
 • Jak zbudować pumptrack w swoim ogrodzie? Jak zbudować pumptrack w swoim ogrodzie?

  Posiadanie własnego obszaru do uprawiania ulubionej aktywności fizycznej to zapewne marzenie niejednego Ridera, bez względu na wiek. Jak się okazuje marzenie to jest na wyciągnięcie ręki i można je spełnić w całkiem niedługim czasie biorąc pod uwagę moduł

  2021/08/09 Czytaj dalej
 • Pierwszy betonowy skatepark w Hali Pierwszy betonowy skatepark w Hali

  Niedawno powstał pierwszy indoorowy skatepark betonowo-drewniany w Polsce! Skatepark składa się z dwóch sekcji którymi są: - sekcja lotna drewniana na której znajdziemy takie urządzenia jak roll-in, jumpbox, rezi jumpbox oraz quarter pipe z wallem i do

  2021/03/29 Czytaj dalej
 • Traceurki - kobiety uprawiające parkour Traceurki - kobiety uprawiające parkour

  Sztuka szybkiego, pieszego poruszania się po mieście z pokonaniem a nie ominięciem przeszkód czyli parkour zyskuje coraz więcej zwolenników na świecie i w naszym kraju. Nic w tym dziwnego, ponieważ parkour jest dobrym sposobem na to aby świetną zabawę poł

  Autor: Agnieszka Podolecka 2019/12/31 Czytaj dalej
 • Wakeboard a Wakeskate - jaka jest różnica? Wakeboard a Wakeskate - jaka jest różnica?

  Coraz większa ilość wakeparków (wodnych parków z wyciągami umożliwiającymi uprawianie wakeboardu i wakeskate) a więc coraz łatwiejsza dostępność ekstremalnych sportów wodnych zachęca aby samemu spróbować swoich sił na desce sunącej po wodzie.

  Autor: Agnieszka Podolecka 2019/12/05 Czytaj dalej