Ile kosztuje szkolenie i przejazd na wakeboardzie?

Autor: Agnieszka Podolecka 2019/12/05

Wypożyczenie sprzętu i instruktaż.

Jakie są koszty uprawiania wakeboardingu ? Przede wszystkim warto zaznaczyć, że kupno własnego sprzętu nie jest konieczne, ponieważ większość wakeparków oferuje możliwość wypożyczenia deski i reszty wyposażenia. Cena za wypożyczenie różni się w każdym wakeparku, jednak przeciętnie jest to ok. 20-30zł. Zwykle w cenie przejazdów za wyciągiem dostaniemy krótki instruktaż, jak wystartować i utrzymać na desce. To powinno wystarczyć, aby jeszcze tego samego dnia zgrabnie przepłynąć trasę bez wywrotki do wody. Jeżeli zdecydujemy się na dłuższe szkolenie – wynajęcie instruktora, to już będzie koszt ok. 50zł. 

Ceny za przejazdy za wyciągiem są również bardzo zróżnicowane w zależności od wakeparku. Zazwyczaj wyciąg wynajmowany jest czterem osobom na godzinę. Jeżdżą one jedna po drugiej, tak że każdy rider spędza na desce ok 15min. Większość wakparków w tygodniu do godziny 16/17 ma ceny promocyjne. Wieczorem i w weekendy zapłacimy więcej. 

Rider na przeszkodzie wakeboardowej od wakepro


Przykładowe ceny za 1h/4osoby (15min na osobę) wieczorem i w weekendy (ceny bez wypożyczenia sprzętu):

 • Wakepark Gliwice – 50zł

 • Wakepark Sławutówko – 50zł

 • Wake & Roll Park Łódź - 35zł

 • Wakepark Kraków - Kryspinów  - 45zł

 • Wakeparku Zalesie - 45zł

 • Rueda Wakepark Januszkowice – 45zł (35zł pn-czw)

 • Wakepark Szczecin – 40zł

 • Trzciany, Warszawa – 50zł 

 • Wakepark Giżycko – 50zł (40zł pn-czw)

To tylko nieliczne z wakeparków podstawionych nad polskimi zbiornikami wodnymi. Przydatna wyszukiwarka wakespotów dostępna jest pod adresem: https://www.wheretowake.com/pl/. 

Podsumowując wakeboarding nie jest tanim sportem, jednak nie stanowi on również zbyt wygórowanego wydatku jak na sport ekstremalny. Koszt godzinnego szaleństwa na desce różni się w zależności od tego, który wakespot wybierzemy. Szacunkowo jest to wydatek w okolicy 70zł (ok 25 zł wypożyczenie sprzętu i ok 45zł przejazdy). Wrażenia, których dostarcza ten ekstremalny sport są niezapomniane, dlatego warto chociaż raz spróbować swoich sił w wodnym szaleństwie.

 

Poprzedni artykuł Następny artykuł
 • 10 the best skateparks in Poland you need to visit before you die 10 the best skateparks in Poland you need to visit before you die

  Lista skateparków stale się wydłuża, na tego typu obiekty decyduje się coraz więcej miast. Na które z nich powinieneś wpaść obowiązkowo? Mamy dla Ciebie listę 10 najlepszych!

  Autor: skatepark, the best skateparks in poland, top 10 2022/02/10 Czytaj dalej
 • Jak zbudować pumptrack w swoim ogrodzie? Jak zbudować pumptrack w swoim ogrodzie?

  Posiadanie własnego obszaru do uprawiania ulubionej aktywności fizycznej to zapewne marzenie niejednego Ridera, bez względu na wiek. Jak się okazuje marzenie to jest na wyciągnięcie ręki i można je spełnić w całkiem niedługim czasie biorąc pod uwagę moduł

  2021/08/09 Czytaj dalej
 • Amelia Brodka - deskorolka na Olimpiadzie w Tokio 2020 Amelia Brodka - deskorolka na Olimpiadzie w Tokio 2020

  Deskorolka na Olimpiadzie w Tokio 2020. Amelia Brodka oficjalnie uzyskała kwalifikację w skateboardingu - nowej dyscyplinie olimpijskiej. To przełomowy moment dla historii skateboardingu!

  Autor: amelia brodka, deskorolka na olimpiadzie 2021/06/10 Czytaj dalej
 • Pierwszy betonowy skatepark w Hali Pierwszy betonowy skatepark w Hali

  Niedawno powstał pierwszy indoorowy skatepark betonowo-drewniany w Polsce! Skatepark składa się z dwóch sekcji którymi są: - sekcja lotna drewniana na której znajdziemy takie urządzenia jak roll-in, jumpbox, rezi jumpbox oraz quarter pipe z wallem i do

  2021/03/29 Czytaj dalej
 • Traceurki - kobiety uprawiające parkour Traceurki - kobiety uprawiające parkour

  Sztuka szybkiego, pieszego poruszania się po mieście z pokonaniem a nie ominięciem przeszkód czyli parkour zyskuje coraz więcej zwolenników na świecie i w naszym kraju. Nic w tym dziwnego, ponieważ parkour jest dobrym sposobem na to aby świetną zabawę poł

  Autor: Agnieszka Podolecka 2019/12/31 Czytaj dalej